среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Куртоа ќе биде прв голман на Челзи

KURTOA PRV GOLMAN CELZI

Последни вести

Актуелниот селектор на Белгија, Марк Вилмотс е убеден дека моментално, првиот голман на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Петр Чех ќе биде продаден за време на летниот преоден рок и дека во новата клупска сезона, дресот со број еден ќе биде во сопственост на Тибо Куртоа.
“Дали Тибо ќе се врати на “Стемфорд Бриџ” за време на летниот преоден рок? Да, ќе се врати во Лондон, ќе се врати во редовите на Челзи. Прво Челзи ќе најде купец за Петр Чех, потоа ќе биде реализиран најавениот кам-бек на Куртоа”, изјави Вилмотс.
Репрезентативецот на Белгија во изминатите три сезони настапуваше како позајмен голман во дресот на шпанскиот прволигаш Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести