четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Куртоа се пофали дека има лек за Меси

Двајцата одлично се познаваат од меѓусебните дуели во шпанската Примера дивизион, а годинава голманот на Атлетико (М) имаше поголем успех во дуелите против најголемата ѕвезда во дресот на Барселона.

KURTOA SE POFALI MESSI

Последни вести

Репрезентативниот голман на Белгија, Тибо Куртоа, откри дека е максимално подготвен за новиот дуел против најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Аргентина, Лионел Меси.

Двајцата одлично се познаваат од меѓусебните дуели во шпанската Примера дивизион, а годинава голманот на Атлетико (М) имаше поголем успех во дуелите против најголемата ѕвезда во дресот на Барселона.

„Одлично го познавам Лионел Меси. Го знам од дуелите помеѓу Барселона и Атлетико (М). Мене ќе ми биде убаво, сега играме за нашите репрезентации. Се надевам дека Белгија ќе избори пласман во полуфиналната рунда, но да почекаме уште малку. Единствената добра работа е таа дека не морам да гледам некои снимки со играта на Меси. Одлично го познавам репрезентативецот на Аргентина. Меси е непредвидлив фудбалер, не е возможно да ја анализираш неговата игра, да го предвидиш следниот негов потег. Веднаш што најде простор, тој упатува удар. Јас морам да бидам сконцентриран во сите 90 минути. Ако помислам на нешто друго, тој сигурно ќе постигне погодок”, изјави Куртоа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести