петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Куртоа се врати во Челзи

Благодарност до Атлатико и сите навивачи за тритр прекрасни години, напиша 22 – годишниот Куртоа на својот Твитер профи.

kurtoa

Последни вести

Белгискиот голман Тибо Куртоа од следната сезона ќе ги брани боите на англискиот премиерлигаш Челзи. Куртоа претходно три сезони беше позајмен  во шпанскиот Атлетико ( Мадрид), каде израсна во еден од најдобрите голмани во Европа и беше меѓу насјзаслужните што неговиот тим играше во финалето од Лигата на шампионите

Благодарност до Атлатико и сите навивачи за тритр прекрасни години, напиша 22 – годишниот Куртоа на својот Твитер профи.

На Стемфорд Бриџ, претходно стигна и дефанзивецот од Атлетико Мадрид, Бразилецот Фелипе Луиз, со кого англискиот тим потпиша тригодишен договор, а трансферот изнесува 20 милиони фунти.

Претходно менаџерот Жозе Мурињо во тимот ги доведе и Диего Коста од Атлетико и Цеск Фабрегас од Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести