сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 43

Кустурица го исфрлил Трифуновиќ од филмот со Моника Белучи

Емир Кустурица се скарал со Сергеј Трифуновиќ и решил да му ја откаже соработката затоа што во сцените со славната италијанка Моника Белучи импровизирал и го менувал сценариото, пиштва српски „Курир“.

emir-kusturica-sergej-trifunovic-monika-beluci-1454799545-839805

Поврзани вести

Емир Кустурица се скарал со Сергеј Трифуновиќ и решил да му ја откаже соработката затоа што во сцените со славната италијанка Моника Белучи импровизирал и го менувал сценариото, пиштва српски „Курир“.

Порталот дознава дека Трифуновиќ останал без улога во филмот „На млечниот пат“ на Емир Кустурица. Актерот и режисерот за време на снимањето неколку пати се скарале.

Затоа Кустурица, откако снимил повеќе од половина филм го променил сценариото и одлучил дека филмот со Моника Белучи може да помине и без Трифуновиќ.

Најчитани вести