сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Квитова експресно до титулата на Вимблдон

1273012-27451940-2560-1440

Поврзани вести

Чешката тенисерка Петра Квитова, се закити со титулата на третиот Грен слем турнир Вимблдон, откако во финалеето за 54 минути јасовалд аКанаѓанката Ежени Бушар со 6:3, 6:0.

Квитова со освојувањетонаоваа титулар го повтори успехот од 2011 година кога прв пат го подигна пехарот на Вимблдон.
Чешката тенисерка ја запиша втората меѓусебна победа против Бушар во исто толку дуели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести