среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Квитова и Бушар ќе играат за титулата на Вимблдон

Чешката тенисерка Петра Квитова и Канаѓанката Ежени Бушар ќе играат во финалето на третиот грен слем турнир годинава Вимблдон. Квитова во полуфиналето беше подобра од сонародничката Луси Сафарова со 7:6, 6:1, додека Бушар ја елиминира Романката Симона Халеп со 7:6, 6:2

eugenie-bouchard-wallpaper

Последни вести

Чешката тенисерка Петра Квитова и Канаѓанката Ежени Бушар ќе играат во финалето на третиот грен слем турнир годинава Вимблдон. Квитова во полуфиналето беше подобра од сонародничката Луси Сафарова со 7:6, 6:1, додека Бушар ја елиминира Романката Симона Халеп со 7:6, 6:2
За пласман во финалето во машка конкуренција утре во полуфиналето силите ќе ги одмерат Србинот Новак Ѓоковиќ и Бугаринот Григор Димитров, односно Швајцарецот Роже Федерер и Канаѓанецот Милош Раониќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести