вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Лацио фаворит во Болоња

Голема неизвесност се очекува на саботните натпревари од Калчо лигата

lacio favorit vo bologna

Поврзани вести

Голема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на саботните натпревари од 19. коло во италијанската Серија А.

Фудбалерите на Ливорно ќе се обидат да ја искористат предноста на домашниот терен во дуелот со секогаш незгодниот тим на Парма, а иако игра на гостински терен, Лацио важи за благ фаворит во дуелот со екипата на Болоња.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести