петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Лацио убедлив во дуелот со Верона

Пет различни играчи беа стрелци на головите за Лацио, а ова беше десетти триумф за оваа екипа во шампионатот и сега со 36 бодови се проби на 7. место на табелата.

Лацио убедлив во дуелот со Верона

Лацио убедлив во дуелот со Верона

Последни вести

Екипата на Лацио синоќа во првиот натпревар од 25. коло на Серија А оствари убедлива победа на домашен терен против Верона од 5:2.

Пет различни играчи беа стрелци на головите за Лацио, а ова беше десетти триумф за оваа екипа во шампионатот и сега со 36 бодови се проби на 7. место на табелата.

Вечерва се игра вториот дуел од оваа рунда во кој Рома гостува кај Карпи. Другите натпревари се играат во текот на викендот: Емполи – Фросиноне, Киево – Сасуоло, Јувентус – Наполи (сабота), Милан – Џенова, Палермо – Торино, Сампдорија – Аталанта, Удинезе – Болоња и Фиорентина – Интер.

Табела: Наполи 56 бодови, Јувентус 54, Фиорентина 46, Интер 45, Рома 44, Милан 40, Лацио 36,…

Најчитани вести