четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Лацковиќ преговара со Вардар

LACKO

Поврзани вести

Хрватскиот ракометар во актуелниот европски шампион Хамбург, Блаженко Лацковиќ, од наредната сезона би можел да го носи дресот на македонскиот шампион Вардар. Како што пренесуваа „Балкан Хендбал” Лацковиќ и неговиот менаџер Саша Братиќ преговарале со сопственикот на „црвено-црните“ Сергеј Самсоненко. 

Но, се’ уште не се познати деталите од преговорите и дали и кога Лацковиќ ќе му се приклучи на црвено – црното семејство.

Прославениот хрватски репрезентативец низ својата кариера има освоено многу титули и медали од големите натпреварувања. Тој игра на позицијата лев бек, исто како и засилувањето за следната сезона Русинот Сергеј Горбок. На истата позиција во Вардар играат и Алексеј Растворцев и Илија Абутовиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести