четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лацковиќ среќен што ќе игра во амбициозен клуб како Вардар

blazenko

Поврзани вести

Хрватскиот ракометар Блаженко Лацковиќ, по потпишувањето на тригодишниот договор со македонскиот шампион Вардар, за интернет страницата на германскиот Хамург изјави дека му е жал што ја напушта Бундеслигата, но и дека им се радува на новите предизвици.

„Од една страна ми е жал што ќе ги напуштам Хамбург и Бундеслигата по толку долго време, но од друга страна сум среќен што одам во амбициозен клуб како што е Вардар. Вардар е екипа која наредната сезона ќе го нападне европски врв.  а Македонија стана ракометна земја“ откри  Лацковиќ.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести