вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Ладна како лед: Разбојник мислеше дека таа е лесен плен, но…

mislio-je-da-ce-menjacnica-biti-lak-plen-neocekivana-pljacka-1426104533-624709

Последни вести

Ова драматично видео го фати моментот кога грабра вработена жена во менувачница останала потполно ладна кога се сретнала лице во лице со човек кој сакал да ја ограби.

Снимката од сигурносната камера покажува човек капа како влегува во една менувачница во Бирмингем и од дуксерот вади пиштол. Напаѓачот оружјето го вперува директно во главата на вработената и бара од неа парите да му ги стави во црна кеса.

Неверојатната реакција на касиерката го обесхрабрува разбојникот и тој за брзо време ја напушта менувачницата без својот плен.

Најчитани вести