среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Лахдар Брахими му се извини на сирискиот народ

lahdar brahimi

Последни вести

Посредникот на ОН во преговорите за Сирија, Лахдар Брахими, му се извини на сирискиот народ, откако вториот круг преговори во Женева меѓу сириската влада и опозицијата заврши без каков и да е договор, пренесе Гласот на Амерка.

Брахими истакна дека сирискиот народ очекувал преговорите да доведат до крај на оваа ужасна криза. Но, наместо тоа, „овие два круга преговори не доведоа до ништо“.

Се’ уште не се знае и дали воопшто ќе има трет круг преговори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести