недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Лалана побара да биде продаден под итно

LALANA PRODADEN POD ITNO

Последни вести

Најтиражните спортски весници на Островот се убедени дека репрезентативецот на Англија и стандарден првотимец во дресот на Саутемптон, Адам Лалана до крајот на оваа недела ќе има состанок со клупските челници и за време на истиот ќе им соопшти дека сака да биде продаден за време на летниот преоден рок.
Одличниот играч за врска веќе подолг временски период важи за најголема желба на раководните лица на Ливерпул, Манчестер Јунајтед и Тотенхем, но сите понуди кои пристигнаа на неговата адреса експресно беа одбиени од челниците на Саутемптон.
Англиските медиуми се убедени дека Лалана ќе добие дозвола за промена на клупската средина само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 25 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести