вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Лалана се сели на Енфилд за 20 милиони фунти

LALANA NA ENFILD

Последни вести

Вицешампионот на Англија, тимот на Ливерпул најверојатно ќе излези како победник во трката по потписот на стандардниот првотимец во дресот на Саутемптон, Адам Лалана.

Новопечениот репрезентативец на Англија важи за најголемо откритие кога е во рашање сега веќе изминатата сезона во англиската Премиер лига, а за неговите услуги сериозно беа заинтересирани и раководните лица на Манчестер Јунајтед, Тотенхем, Арсенал и Челзи.

Според англиските медиуми, преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а трансферот ќе биде реализиран доколку челниците на Ливерпул го пифатат и исплатат побараното обештетување од 20 милиони фунти.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести