четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Лалана за 15 милиони фунти се сели на Олд Трафорд

adam lallana

Поврзани вести

Новопечениот репрезентативец на Англија и стандарден првотимец во дресот на Саутемптон, Адам Лалана, најверојатно на стартот од зимскиот преоден рок ќе биде претставен како најнова аквизиција на големиот ривал од националниот шампионат, тимот на Манчестер Јунајтед.

Актуелниот бранител на тронот во Премиер лигата е подготвен да одвои околу 15 мил. фунти за крилниот напаѓач, но англиските медиму се убедени дека официјална понуда во следните неколку дена ќе испратат и челниците на Челзи и на Манчестер Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести