сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лам призна дека Баерн (М) го доби најтешкиот противник во ЛШ

Поврзани вести

Капитенот на актуелниот европски клупски шампион, Баерн (М), Филип Лам, призна дека е незадоволен од ждрепката за 1/8 финалната фаза од Лигата на шампиони и од добиениот противник, лондонскиот премиерлигаш Арсенал.

„Го добивме најтешкиот, најдобриот можен противник од вториот шешир. Нормално дека не го сакавме Арсенал за противник. Арсенал одлично се засили за време на летниот преоден рок и ќе биде сериозен предизвик, но за нас нема друга опција, Баерн (М) мора да се пласира во следната рунда”, изјави офанзивниот бек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести