вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ландин ги одби ПСЖ и Кил

VM_H_ndbold__Danmar_515821a

Последни вести

Голманот на данската ракометна репрезентација Никлас Ландин одлучи да не ги менува клупските бои по завршувањето на сезонава и покрај тоа што беше мета на многу клубови. Германскиот Кил и Францускиот ПСЖ испратија богати понуди за да го убедат Ландин да преминево нивните редови, но данскиот ас веќе донесе одлука и во новата сезона да го носи дресот на Р.Н Ловен.

Актуелниот договор на Ландин со Ловен истекува во јуни 2015 година, па данскиот голман најави дека сигурно ќе остане до тој период, не исклучувајќи ја можноста за продолжување на соработката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести