недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

zaev-latas-sitel

Последни вести

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ќе биде во затвор.

Вие во вашата партија немате демократија. Доаѓате како шеф на партија и прво што правите го менувате Статутот, рече Латас.

СДСМ е симбол за демократија, потенцира Заев.

Најчитани вести