петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Латас распали по Шеќеринска и бандата!

latas

Поврзани вести

Дали мислите дека со потпишувањето на договорот од 15 јули СДСМ ќе прекине со оние методи на политичка борба кои им пречат на граѓаните? ….Дали мислите дека нема да има злоупотреба на семејства во кампот на СДСМ и кодошење на сопствена држава кај странски амбасади? Не, тоа е така уште од 1990 година.

Заев, Шилегов и Шеќеринска, вие немате право да зборувате за злоупотреба, корупција, местенки и криминал. Вие сте творците на овие појави во Македонија, а посебно злоупотребата на деца и семејства за валкани цели во политиката. Ова е дел од вечерашното обраќање на главниот уредник на Сител Драган Павловиќ Латас до раководството на СДСМ кое врши злоупотреба и прави смут кога се во прашање децата на нивните неистомисленици, а тврди дека е детска порнографија селфи-фотографирањето на нивните деца на скапи одмори по јахти и глисери. Па така, СДСМ се стави во одбрана на ќерката на Зоран Заев која во костим за капење се сликала на глисер или јахта, а ги нападнаа и јавно омаловажуваа децата на Трајко Вељановски, Сашо Мијалков, Драган Павловиќ Латас и многу други.

Погледнете го обраќањето на Латас, т.е. распалувањето.

Извор: Курир.мк

 

Повеќе на оваа тема прочитајте на следниот ЛИНК.

 

 

Најчитани вести