вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Латас: „Струмица Гас“ е фирма создадена за да го издржува СДСМ

Ако ги чуеме разговорите во кој се слуша како е формирана Струмица Гас, до утредента Заев ќе треба да оди во затвор, рече Латас .

latas-2640-640x432

Последни вести

Главниот и одговорен уредник на ТВ Сител, Драган Павловиќ – Латас, во вечерашното гостување во емисијата Јади Бурек на Сител 3, истакна дека контроверзното јавно претпријатије „Струмица Гас3 е формирано од Заев за да ја издржува СДСМ.

– Ако ги чуеме разговорите во кој се слуша како е формирана „Струмица Гас“, до утредента Заев ќе треба да оди во затвор – рече Латас во емисијата.

Тој посочи дека пред доаѓањето на Заев СДСМ беше во минус 2,5 милиони евра, а сега партијата се расфрла со пари што е индикативен фактор, ако се земат во предвид сите нерегуларности кои беа пронајдени во Струмица гас.

Најчитани вести