вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Латас: Заев е Сораја во македонската политика

latasss-640x360

Поврзани вести

Неможеш ти со бомби, со мои тво приватни разговори сечени монтирани да забавуваш народ, да бидеш Сораја во политиката. И сега Сораја оддеднаш ќе дојде на некој интелектуален собир каде што се политичари и сите и се смеат. Заев е Сораја во македонската политика и неговите луѓе се од типот на Сораја. Тие се луѓе кои се селебрити во политиката, само што се познати, ништо повеќе од тоа.

Ова го истакна одговорниот уредник на информативната програма на Сител телевизија Драган Павловиќ Латас за време на гостувањето во емисијата „Акцент“ на МРТ.

Кога сте слушнале вие од нив некоја политичка изјава, која е сугестивна, вели Латас во емисијата чија тема е изјавата на Зоран Заев во која телевизиите МРТ, Сител, Алфа, Канал 5 и весникот Дневник ги нарече непријатели.

Најчитани вести