недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Лаурентис нуди само 10 мил. фунти за Ерик Ламела

DE LAURENTIS ZA LAMELA

Поврзани вести

Контроверзниот сопственик на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис ќе се обиде за време на летниот преоден рок за смешна парична сума да ги осигура услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Ерик Ламела.

Младиот напаѓач е познат како најскапа аквизиција во клупската историја на англискиот премиерлигаш, но иако за неговите услуги беа потрошени околу 30 мил. фунти, Ламела, има запишано само неколку настапи во домашниот шампионат и во Лигата на Европа, а останатите натпревари го следеше од свечената ложа или од пред малите телевизиски екрани.

Првиот човек на популарните “азури” е убеден дека челниците на Тотенхем сакаат под итно да се ослободат од Ламела кој има астрономна годишна плата и дека ќе прифатат понуда не поголема од 10 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести