петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Лавеци се сели на Апенините – ќе игра во Јувентус

Аргентинскиот интернационалец Езекиел Лавеци во зимскиот преоден рок се враќа во Италија и од ПСЖ се сели во редовите на Јувентус.

Лавеци се сели на Апенините - следна дестинација ќе му биде Јувентус

Лавеци се сели на Апенините - следна дестинација ќе му биде Јувентус

Поврзани вести

Медиумите на Апенините откриваат дека неговиот агент имал средба со раководните луѓе на “старата дама” во Виново, во околината на Торино, и начелно е договорено тој да го засили тимот на Масимилијано Алегри. Останува да се договори уште платата на Лавеци, со оглед дека Јувентус не е подготвен да му даде иста годишна плата, каква што заработува во моментот во ПСЖ.

Лавеци не е во преден план кај тренерот на “светците”, Лорен Блан и сака да се врати во Италија, а на Јувентус секако му е потребен ваков квалитетен играч во трката за одбрана на шампионската титула во Серија А.

“Старата дама” имаше лош старт на првенството, па сега се обидува да ја надомести негативата и да ги стигне конкурентите.

Најчитани вести