понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Лавина кај манастирот Бигорски, сообраќајот во прекин

sneg-patista

Последни вести

Поради лавина кај манастирот Бигорски во целосен прекин е сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, соопштуваат од АМСМ.

Поради поголеми одрони на патот Кочани – Македонска Каменица од с.Истибања до брана Калиманци, сообраќајот наместа се одвива по една коловозна лента, на возачите им препорачуваме внимателно управување со возилата.

Најчитани вести