сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Лавров: Бунтовничкиот отпор во Алепо ќе трае уште два-три дена

133029854

Последни вести

Отпорот на бунтовниците во сирискиот град Алепо веројатно ќе заврши во следните два до три дена, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

– Се надевам дека во следните два-три дена ситуацијата во Алепо ќе биде решена, истакнал Лавров.

Тој ја дал својата изјава во момент кога од Алепо пристигнуваат различни информации за одложување на евакуацијата на цивили и нови судири.

Најчитани вести