сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Лавров и Путин предложени за херои на Русија

putin lavrov

Поврзани вести

Либералнодемократската партија на Русија предложи на претседателот и на министерот за надворешни работи на земјата да им биде доделена титулата „Херој на Русија“, пренесе РИА Новости.

Овој предлог ќе биде упатен од пратениците кон комисијата за државни награди во земјата.

„Основа за обраќањето е признавањето на колосалната улога која ја одиграа претседателот на земјата и министерот за надворешни работи, за реализацијата на историското решение за соединување на сите руски земји“, истакнале од прес-службата на партијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести