петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лавров: Русија не испорачува никакво забрането оружје во Сирија

lavrov

Поврзани вести

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, соопшти дека Русија не испорачува никакво забрането оружје во Сирија, пренесе „РИА Новости“.

„По прашањето за снабдувањето на оружје, нема да се повторувам, многу пати сме коментирале на оваа тема. Не доставуваме ништо што е забранети во Сирија и ништо што би можело да ја дестабилизира регионалната ситуација“, истакнал Лавров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести