среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Лавров: Санкциите на САД и ЕУ се незаконски

lavrov

Поврзани вести

Санкциите од страна на Европската унија и САД се незаконски изјавил рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Само Советот за безбедност на Обединетите Наци може да презема принудни мерки спрема Москва, а такво нешто не се случило.

„Едностраните санкции никогаш не воделе кон ништо добро, тие се незаконски“, истакнал рускиот дипломат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести