петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Лавров во дводневна посета на Србија во декември

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе ја посети Србија на 12 и 13 декември, изјави за Политика рускиот амбасадор во Белград, Александар Чепурин.

посета

Поврзани вести

Во Белград Лавров ќе разговара со претседателот Томислав Николиќ, со премиерот Александар Вучиќ и со шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ.

На средбите ќе се разговара за билатералните односи и актуелни светски процеси како и ситуацијата во регионот, наведува весникот.

Најчитани вести