вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров ги доби противниците за “Суперглоуб”

lazar

Последни вести

Македонскиот ракометар Кире Лазаров со тимот на Барселона има можност да освои нов трофеј на светското клупско првенство, „Суперглоуб”. Тој ги дозна противниците за првата фаза од ова меѓународно натпреварување, откако каталонскиот гигант беше извлечен во групата Б заедно со екипите на Есперанца де Тунис, Ал Сад од Катар, како и со претставникот на Океанија што дополнително ќе биде утврден.

Главен фаворит во групата А е актуелниот европски шампион Фленсбург, кој за ривали ќе ги има Ел Џаиш од Катар, бразилскиот Таубате, како и уште еден домашен тим што ќе добие вајлд-карта за настап на „Суперглоуб“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести