четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров го освои Кралскиот куп

pic_2014-05-04_FCBvsGRANOLLERS_10-Optimized.v1399225105-610x342

Поврзани вести

Ракометарите на Барселона во чии редови настапува и македонскиот итернационалец Кире Лазаров, по 18-ти пат го освоија Кралскиот Куп на Шпанија. Фајнлфор турнирот се одржа во Памплона, а во финалето Барселона ја совлада екипата на Гранолерс, со 42:32 (22:17).

Во тимот на Барселона се истанаа Сармиенто со 7 голови, Лазаров 6, а Хуанин Гарсија и Нодесбо по 5 пати ја затресоа противничката мрежа. Голманите Шариќ и Робин одбранија 13 удари. Кај Грањолерс се истакнаа Перез Мартинез и Руиз Санчез, кои погодија по 5 пати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести