среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Лазаров го прослави роденденот со победа над Пуерто Сагунто

Kiril_Lazarov_slavi_gol

Поврзани вести

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров, својот 34-ти роденден го прослави со убедлива победа на неговата Барселона на гостувањето кај Пуерто Сагунто со 44:28.

Каталонците ја продолжија победничката серија откако веќе ја обезбедија титулата, а решение за играчите на Чави Пасквал немаше ниту тимот на новиот македонски репрезентативец Дарко Димитриевски.
Лазаров постигна два гола од два обиди, во дуел во кој шанса добија сите ракометари и речиси сите се запишаа во листата на стрелци. Саубич со 6 и Рутенка и Нодесбо со по пет голови беа најефикасни во редовите на Барселона.

Екипата која се подготвува за фајнл форот на Лигата на шампионите има 28 победи на 28 натпревари во АСОБАЛ лигата и веројатно ќе ја заврши сезоната со уште две победи и стопроцентен учинок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести