недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Лазаров: Го сакам Металург во четврфиналето

Filip

Поврзани вести

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Филип Лазаров се надева дека барем една екипа од Македонија ќе игра на завршниот турнир во Лигата на шампионите, откако „црвено-црните“ направија сензација со исфрлање на европскиот првак Хамбург.

Скопјани по првпат се меѓу осумте најдобри тимови во Европа, иако во Хамбург одиграа без Тимур Дибиров, а поради повреда во второто полувреме го немаше ниту Стојанче Стоилов кој заврши во болница.

„Го сакам Металург за противник во четвртфиналето на ЛШ. Така барем еден македонски тим ќе игра на Ф4 во Келн. Ако треба да добиеме некоја друга екипа, тогаш го посакувам Флензбург. Очигледно е дека ни оди со германски екипи, вели Лазаров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести