среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров и Барселона го торпедираа Пуерто Сагундо

lazarovv

Поврзани вести

Ракометарите на Барселона брзо го преболеа поразот од Металург во рамките на Лигата на шампионите,така што ја продолжија доминацијата на домашната сцена. Тие покажаа зошто важат за главни фаворити за трофејот во Копа Дел Реј откако рутински се пласираа во полуфиналето, откако го совлада Пуерто Сагунто 42:21.

Македонскиот репрезентативец уште еднаш беше меѓу најдобрите во таборот на Барселона, постигнувајќи шест погодоци, исто колку и Гарсија, а еден повеќе од Томас и од Нодезбо.

Поразот од Металург беше прв за каталонците во било кое натпреварување оваа сезона, но јасно е дека овој тим останува главен фаворит за освојување на трофејот во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести