петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Лазаров и донесе нова победа на Барселона

lazarov

Поврзани вести

Ракометарите на Барселона забележа нова убедлива победа во АСОБАЛ-лигата, овој пат над Адемар Леон 26:40 и уште еднаш покажувајќи дека нема достоен ривал во шпанското првнство.

Овој меч послужи како загревање за каталонскиот гигант пред дерби дуелот против ПСЖ во рамките од Лигата на шампионите.

Македонскиот ракометар Кире Лазаров одигра уште еден квалитетен натпревар, на своето вообичаено ниво, и со шест погодоци и исто толку асистенции беше меѓу главните фигури во оваа победа на Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести