сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров ја однесе Барселона на Ф4 во Копа дел реј

karabatic_lazarov-600x337

Последни вести

Екипата на Барселона се избори за учество на Фајнл фор турнирот од Копа дел реј откако и во вториот натпревар беше подобра од составот на Пуерто Сагунто со 44:27.

Македонскиот репрезентативец во редовите на Барселона, Кире Лазаров, уште еднаш беше меѓу најдобрите на теренот постигнувајќи шест погодоци.
Кај гостите одличен настап имаше македонскиот ракометар Дарко Димитриевски, кој пет пати ја затресе мрежата на каталонскиот гигант, покажувајќи дека ќе биде одлично засилување за тимот на Пуерто Сагунто во вториот дел од сезонава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести