понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Лазаров ја освои титулата во АСОБАЛ

Kiril_Lazarov_Barselona

Поврзани вести

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров со својот тим Барселона и официјално ја освои шампионската титула во АСОБАЛ, откако на пет кола пред крајот, има недостижни 12 бода предност пред првиот конкурент, Гранољерс.

Барселона на домашен терен го уништи Арагон, победувајќи го со 48:22, а македонскиот капитен беше стрелец на седум гола,  исто колку и Хуан Гарсија. Ги постигна без ниту едно промашување, со максимален ефект на удари од поле, а реализираше и три седмерци

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести