сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров кандидат за Екс-Ју играч на сезоната

kire-lazarov

Поврзани вести

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е номиниран за играч на сезоната од просторите на поранешна Југославија во изборот на специјализираниот ракометен портал „Balkan-handball“. Ракометарот на Барселона е во друштво на Домагој Дувњак од Хамбург, кој го освои ова признание минатата година, Ренато Сулиќ од Веспрем, Марко Вујин од Кил и Момир Илиќ кој беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите со Веспрем.

Гласајте за Кирил Лазаров ТУКА:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести