Спорт

Лазаров кандидат за Екс-Ју играч на сезоната

Лазаров кандидат за Екс-Ју играч на сезоната

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е номиниран за играч на сезоната од просторите на поранешна Југославија во изборот на специјализираниот ракометен портал „Balkan-handball“. Ракометарот на Барселона е во друштво на Домагој Дувњак од Хамбург, кој го освои ова признание минатата година, Ренато Сулиќ од Веспрем, Марко Вујин од Кил и Момир Илиќ кој беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите со Веспрем.

Гласајте за Кирил Лазаров ТУКА: