петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Лазаров, Карабатиќ, Рутенка и Штербик во РК Вардар

karabatic_lazarov-600x337

Поврзани вести

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров, Французинот Никола Карабатиќ, Белорусинот Сергеј Рутенка и Шпанецот Арпад Штербик се најновите засилувања за следната сезона во редовите на македонскиот ракометен шампион Вардар,објави весникот „Македонски Спорт“.

Квалитетни засилувања минатата сезона во РК Вардар најверојатно беа само најава на она што следува за следната сезона. Весникот „Македонски Спорт“ објави сензационална вест во која најави дека „црвено-црните“ ќе прават вистински дрим тим кој би можел да стигне и до пехарот во Лигата на шампионите.

„Македонски Спорт“ пишува дека, иако РК Вардар засега не ги потврдува овие информации, сепак тие од свои извори дознаваат дека најдоцна до септември годинава Лазаров, Карабатиќ, Рутенка и Штербик ќе истрчаат на паркетот во салата „Кале“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести