петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Лазаров: Металург сега игра подобро

lazarov

Поврзани вести

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров со својата Барселона последниот натпревар во групната фаза во Лигата на шампионитеќе го игра против македонскиот вицешампион Металург. Ова ќе биде дуел за престиж, бидејќи, берз разлика на исходот Барселона ќе биде првопласирана, а Металург ќе го освои третото место во групата. Но, тој има само пофални зборови за избраниците на Лино Червар.

„Металург игра многу подобро во пролетниот дел од сезонава. За тоа доказ се и победата против Веспрем и бодот на гостувањето против Динамо во Минск, како и добрата партија во Париз против ПСЖ, каде домаќините трепереа до последниот момент околу прашањето на победникот. За разлика од есента играат многу побрзо и потечно. Што се однесува до нас, ние примарната цел ја остваривме со освоеното прво место во групата. Во секој случај натпреварот ќе го искористиме, бидејќи ни се потребни силни противници за да растеме како тим. Очекувам прекрасен амбиент во Скопје, бидејќи македонската публика тоа го заслужува„ изјави Лазаров по еден од последните тренинзи пред доаѓањето со дрим-тимот на Барса во Скопје.
Мечот меѓу Металург и Барселона ќе се одигра денска во СЦ “Борис Трајковски” со почеток во 18.00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести