четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Лазаров пред елиминација во ЛШ

images

Поврзани вести

Екипата на Барселона во чии редови настапув амакедонскиот ракометар КиреЛазаров одигра лош прв четврт-финален натпревар во Лигатана шанмпионите.

Каталонците загубија на гостувањето кај Р.Н.Ловен, со 38:31 (22:14), а во еден момент губеше и со 11 гола разлика, 30:19. Останува да се види дали Барселона е кадарна да надокнади негатива од седум гола на реваншот, кој се игра во сабота. Р.Н.Ловен е водечка екипа во Бундес-лигата и тоа е тимот што пред неколку дена го надигра и големиот Кил.

Уве Генсхајмер постигна дури 14 гола, а Ландин скроти 17 удари. Кај Барселона најдобар беше Кире Лазаров, со 10 постигнати гола, седум од пенал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести