вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лазаров против Кјелце ќе бара “братска” одмазда

rakomet zdrepka

Поврзани вести

Во седиштето на Европската ракометна федерација во Виена беше извршена жрепката за полуфиналето во Лигата на шампионите.

Екипата на Барселона во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Кире Лазаров за противник го доби полскиот првак Кјелце и важи за огромен фаворит.

Ова ќе биде убава прилика за нашиот “бомбардер” да се одмазди за елиминацијата на македонскиот преставник Вардар во четвртфиналето токму од Кјелце.

Многу понеизвесно се очекува да биде на другото полуфинале во кое учествуваат германски Кил и унгарски Веспрем.

Завршниот фајнл фор турнир ќе се игра во Келн на 30 и 31 мај.

Најчитани вести