вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Лазаров се пожали на болки во препоните и го пропушти синоќешниот тренинг

1477348_793073160718584_1833241162_n

Поврзани вести

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров го пропушти синоќениот тренинг, пред денешниот натпревар со селкцијата на Исланд, од 16 часот. Најдобриот македонски ракометар и стрелец се пожали на болка на десната препона, по што превентивно беше ословоден од тренингот.

Оваа повреда од поодамна му создава проблеми на ракометарот на Барселона, но постои умерен оптимизам дека ќе ризикува и ќе настапи на мечот со Палмарсон, Сигурдсон и другарите. Лазаров во сезоната не пропушти ниту еден меч за Барселона, а последен пат препоната му создаваше проблеми против Шпанија на мечот во Скопје во септември. Од истата причина го пропушти и мечот во Гвадалахара четири дена подоцна. Но, како и многу пати порано, Лазаров најверојатно ќе стегне заби и ќе ја предводи Македонија против „рибарите“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести