вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Лазаров, спортист за 2013 според „Дневник“

Лазаров, го доби признанието за најдобар спортист зa 2013 во изборот што го направи дневниот весник „Дневник".

kire_lazarov-2_mz

Поврзани вести

Kапитенот на македонската ракометна репрезентација и член на шпанската Барселона, Kирил Лазаров, го доби признанието за најдобар спортист зa 2013 во изборот што го направи дневниот весник „Дневник”.

Македонскиот спортски амбасадор вторпат во овој традиционален избор со своите лични, екипни и репрезентативни постигнувања во изминатата година заслужено го понесе епитетот најдобар.Трофејот ракометарот со број 77 во Барселона го прими во хотелот „Александар Палас„ во Скопје пред одигрувањето на мечот Металург – Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести