недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лажел дека работи во „Македонски Шуми“ за да добие кредит

lisici2

Поврзани вести

Струмичанец доби кривична пријава бидејќи лажел дека работи во ЈП „Македонски Шуми“ за да добие кредит.

Пријавениот во банка во Струмица при поднесување на барање за кредит во износ од 450.000 денари и барање за добивање кредитна картичка во износ од 60.000 денари во потребната документација за аплицирање приложил документи со невистинита содржина дека бил вработен во ЈП „Македонски Шуми“. Исто така, своерачно се потпишал во рубриката-раководител на правното лице, а во документот пријава-одјава и извод од текотвна сметка од друга банка за прилив на парични средства по основ на плата ги испишал своите генерални податоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести