среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Лажела ќе им обезбеди азил во Германија и „заработила“ 3.300 евра

Кривична пријава за напаѓачите кои пукаа во докторот

Кривична пријава за напаѓачите кои пукаа во докторот

Последни вести

Србинка на возраст од 40 години, годинава излажала тројца жители од Кратово, Штип и од Радовиш, како и на членови на нивните семејства и „заработила 3.300 евра и 2.000 денари, соопшти МВР.

Таа ги излажала дека ќе им организира патување до Германија каде ќе побараат азил, зав што и им зела пари.

Најчитани вести