вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Лажеле дека се инспектори, заработија кривична

mvr

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.К.(25) и А.М.(26), поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „лажно претставување“.

На 31.01.2015 година, околу 04,00 часот, во Тетово на ул. „Иво Лола Рибар“, пријавените лажно се претставиле дека се инспектори, по што извршиле разбојништво над Г.Ј.(30) одземајќи му 1.150 евра.

Најчитани вести