петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Лажна дојава за бомба од малолетник во Штип

bomba

Поврзани вести

Дојава за бомба во градската депонија во Штип.

Од страна на штипската полиција се преземени мерки и од извршените проверки констатирано е дека се работи за лажно пријавување кое го извршил единаесет годишен малолетник од Штип кој го земал мобилниот телефон на неговиот татко и се јавил на „192“, лажно се претставил и лажно  пријавил за поставена бомба на наведената локација. Лицето со неговиот татко се повикани на разговор во полициска станица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести