сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лажна дојава за бомба во Драчево

telefonde-500

Поврзани вести

Лажна дојава за бомба во објектот до Стопанска банка на улицата Жарко Зрењанин во населбата Драчево.

Вчера во Центарот за известување и командување-Скопје, од страна на анонимен граѓанин било пријавено дека е поставена експлозивна направа во објектот. На лице место излегла екипа од Антитероризам, при што е утврдено дека се работи за лажно пријавување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести