понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лажна пријава за кражба во скопска обложувалница

krazba

Поврзани вести

Пријавена лажна кражба во обложувалница на „Спорт лајф“ во Ѓорче Петров.

Било пријавено дека вооружените разбојници со пиштол од вработениот М.М. одзеле околу 275.000 денари од дневниот промет.

По преземени мерки и обавениот разговор со пријавителот,  утврдено е дека се работи за лажно пријавување. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести